مزایا ایمپلنت عوارض و مشکلات پس از آن

ایمپلنت ها می‌توانند برخی از مزایا و عوارض خاصی داشته باشند. در ادامه به مزایا و عوارض گوناگونی که ممکن است با ایمپلنت ها همراه باشد اشاره می‌کنیم:

مزایا ایمپلنت:

 • ایمپلنت ها می‌توانند به عنوان جایگزینی دایمی برای دندان های از دست رفته استفاده شوند.
 • ترمیم و یا جایگزینی دندانهایی که به علت بیماری‌ها، صدمات و یا دیگر عوامل از بین رفته اند، امکان پذیر می‌شود.
 • استفاده از ایمپلنت ها به شکل ظاهری طبیعی و متناسب با دندان‌های اطراف است.
 • ایمپلنت ها کمک می‌کنند که قوای خزش و جویدن بهتری داشته باشید.
 • نیازی به آزدسازی دندان های مجاور در صورت استفاده از ایمپلنت وجود ندارد.

عوارض و مشکلات پس از ایمپلنت:

 • گاهی اوقات عفونت در محل ایمپلنت رخ می‌دهد که نیاز به درمان دارد.
 • ممکن است در صورتی که استخوان چون استفاده از ایمپلنت ناکافی برای استحکام نابود شود، ایمپلنت نتواند به درستی درون استخوان تثبیت شود و مشکلاتی ایجاد شود.
 • ترک خطرناک استخوان ممکن است در صورتی که ایمپلنت به درستی قرار نگیرد رخ دهد.
 • لثه های اطراف ایمپلنت ممکن است به علت التهابات و بیماری‌ها تحت تأثیر قرار گیرند.
 • در صورتی که عمل جراحی ناکافی باشد، ممکن است عملکرد دندان مصنوعی متأثر شده و از عملکرد بهینه‌ ای برخوردار نباشد.

مهم است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد ایمپلنت، با یک پزشک متخصص مشورت کنید و در مورد مزایا، عوارض و ریسک‌های مربوطه آگاهی داشته باشید.

نمونه درمان های ایمپلنت دکتر زکیه پورذکریا

 

سوالات متداول و مهم در مورد مزایا ایمپلنت عوارض و مشکلات پس از آن

 

ایمپلنت دندانی یک روش درمانی است که از طریق جایگزینی دندان طبیعی با دندان مصنوعی در جا می‌باشد. این مجسمه‌ها از موادی مانند فلز تیتانیوم ساخته شده‌اند و به استخوان فک یا لثه متصل می‌شوند. این فرآیند یکی از پرکاربردترین واژن‌های جایگزینی دندان‌های گمشده است و مزیت‌های زیادی نیز دارد. به برخی از مزایا و مشکلات متداول مرتبط با ایمپلنت دندانی می‌پردازم:

مزایا:

 1. ثبات و استحکام: ایمپلنت‌های دندانی به استخوان فک متصل می‌شوند و به عنوان ریشه مصنوعی عمل می‌کنند. این باعث می‌شود که دندان مصنوعی استحکام و ثبات مناسبی داشته باشد و به طور مشابه با دندان طبیعی عمل کند.
 2. ظاهر طبیعی: ایمپلنت‌های دندانی اغلب با دندان‌های مصنوعی سازگاری بالایی دارند و به طور طبیعی در دهان می‌نشینند. این امر باعث می‌شود که ظاهر و لبخند شما به طور قابل توجهی بهبود یابد.
 3. احافظه به سلامت دهان: دندان‌های مصنوعی در صورت مراقبت و بهداشت مناسب همانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند. مراقبت روزانه به شکل شستشوی دندان، مصرف نوشیدنی‌های غلیظ و مصرف سیگار سبب بازماندن سلامت دهان و جلوگیری از بروز عفونت و بیماری‌های دهانی می‌شود.
 4. بهبود عملکرد زبان و گفتار: ایمپلنت دندانی می‌تواند عملکرد زبان و گفتار را بهبود بخشد. دندان مصنوعی ثابت و استحکام بیشتری نسبت به دستگاه‌های حمل‌و‌نقل داشته و برخی صداها را به طور صحیح‌تر تولید می‌کند.

عوارض و مشکلات ممکن:

 1. عفونت: همانند هر عمل جراحی دیگری، امکان عفونت نیز در ناحیه ایمپلنت دندانی وجود دارد. اما با رعایت دستورات بهداشتی و بررسی دوره‌های ضد عفونی، این احتمال کاهش پیدا می‌کند.
 1. خونریزی و تورم: بعد از عمل استخراج دندان اصلی و جایگزینی با ایمپلنت، خونریزی و تورم در ناحیه مورد عمل ممکن است رخ دهد. این عوارض معمولاً پس از چند روز بهبود می‌یابند.
 2. ناهنجاری استخوان: در برخی موارد، استخوان فک ممکن است نسبت به ایمپلنت رد بشود یا استخوان کمتری برای نگهداری ایمپلنت فراهم کند. این موضوع می‌تواند منجر به عدم استحکام ایمپلنت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام خود را برای ما بفرستید
ارسال پیام