ایمپلنت

ایمپلنت دندان راه حل نهایی بی دندانی

ایمپلنت دندانی یک روش درمانی است که از طریق جایگزینی دندان طبیعی با دندان مصنوعی می‌باشد. این دندان ها از موادی مانند فلز تیتانیوم ساخته شده‌اند و به استخوان فک یا لثه متصل می‌شوند. این فرآیند یکی از پرکاربردترین روش های جایگزینی دندان‌های از دست رفته است است و مزیت‌های زیادی نیز دارد.

مزایا ایمپلنت دندان

  • ایمپلنت ها می‌توانند به عنوان جایگزینی دایمی برای دندان های از دست رفته استفاده شوند.
  • ترمیم و یا جایگزینی دندانهایی که به علت بیماری‌ها، صدمات و یا دیگر عوامل از بین رفته اند، امکان پذیر می‌شود.
  • استفاده از ایمپلنت ها به شکل ظاهری طبیعی و متناسب با دندان‌های اطراف است.
  • ایمپلنت ها کمک می‌کنند که قوای خزش و جویدن بهتری داشته باشید.
  • نیازی به آزدسازی دندان های مجاور در صورت استفاده از ایمپلنت وجود ندارد.

نمونه درمان های ایمپلنت دکتر زکیه پورذکریا

 

 

 

 

 

مزایا:

  1. ثبات و استحکام: ایمپلنت‌های دندانی به استخوان فک متصل می‌شوند و به عنوان ریشه مصنوعی عمل می‌کنند. این باعث می‌شود که دندان مصنوعی استحکام و ثبات مناسبی داشته باشد و به طور مشابه با دندان طبیعی عمل کند.

 

  1. ظاهر طبیعی: ایمپلنت‌های دندانی اغلب با دندان‌های مصنوعی سازگاری بالایی دارند و به طور طبیعی در دهان می‌نشینند. این امر باعث می‌شود که ظاهر و لبخند شما به طور قابل توجهی بهبود یابد.

 

  1. احافظه به سلامت دهان: دندان‌های مصنوعی در صورت مراقبت و بهداشت مناسب همانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند. مراقبت روزانه به شکل شستشوی دندان، مصرف نوشیدنی‌های غلیظ و مصرف سیگار سبب بازماندن سلامت دهان و جلوگیری از بروز عفونت و بیماری‌های دهانی می‌شود.

 

  1. بهبود عملکرد زبان و گفتار: ایمپلنت دندانی می‌تواند عملکرد زبان و گفتار را بهبود بخشد. دندان مصنوعی ثابت و استحکام بیشتری نسبت به دستگاه‌های حمل‌و‌نقل داشته و برخی صداها را به طور صحیح‌تر تولید می‌کند.

ویدئو رضایت بیماران از درمان ایمپلنت _ دکتر زکیه پورذکریا

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت  مقاله صفر تا صد ایمپلنت را مطالعه بفرمایید.