عصب کشی تخصصی و درمان مجدد ریشه

عصب کشی تخصصی و درمان مجدد ریشه

عصب کشی تخصصی و درمان مجدد ریشه به معنای انجام عملیاتی دقیق بر روی دندان است که مشکلات مربوط به ریشه دندان، مانند عفونت، التهاب یا ترمیم ناکامل را برطرف می‌کند. این روش برای حفظ دندان و جلوگیری از استخدام اقدامات ترمیمی یا از دست دادن دندان استفاده می‌شود.

درمان مجدد ریشه

طی فرایند عصب کشی مجدد و درمان مجدد ریشه دندان، دندان عصب کشی شده مجددا با ابزار مخصوص باز شده و مواد ی که جهت پرکردگی دندان به کار برده شده بود خارج شده و با بررسی دقیق کانال های اضافی احتمالی و منشا عفونت مجدد توسط اندونتیست (متخصص درمان ریشه) کانال و ریشه دندان پاکسازی شده و بعد از شکل دهی ریشه دندان، مجددا دندان عصب کشی شده پر می‌شود. درمان مجدد ریشه (R endo)  نسبت به درمان ریشه اولیه پیچیده تر بوده و درمانی تخصصی است، که توسط متخصص درمان ریشه صورت میگیرد و نیازمند ابزار، مهارت و صرف زمان بیشتری بوده و یکی از آخرین روش های درمانی جهت حفظ دندان و جلوگیری از کشیدن دندان می‌باشد.

نمونه درمان های دکتر پور ذکریا

طراحی لبخند با روکش های سرامیکی

 

 

 

چطور بدانیم به درمان مجدد ریشه نیاز داریم؟

احساس درد در دندانی که قبلاً درمان روت کانال  یا درمان ریشه دنان برای آن انجام‌شده باشد و یا آبسه (تورم در لثه)، ازجمله علائم عفونت و نیاز به درمان مجدد ریشه هستند. همچنین توجه به این نکته مهم است که بسیاری از آبسه‌ها در ابتدا بسیار کوچک هستند و چون با درد همراه نیستند، ممکن است متوجه آن‌ها نشوید. به همین دلیل، بسیاری از دندان‌پزشکان معتقدند که بررسی 6 ماه یک‌بار وضعیت دندان‌ها می‌تواند به درمان سریع دندان در همان مراحل اولیه بروز مشکل کمک کند.